Sunday, May 20, 2012

Liski dla Elizy


O chorobie Elizy dowiedziałam się z blogu To i owo, czyli rzeczy różne i inne. Nie mogłam dołączyć do grona tych, którzy szyją lalki sprzedawane później na aukcjach charytatywnych stąd postanowiłam zrobić coś sama. Lalek za bardzo nie umiem szyć i powstał pomysł stworzenia zwierzątek, tym bardziej, że już kiedyś szyłam filcowe ptaszki na choinkę. 

Inspiracji poszukałam w ulubionej książce pt. "Countryside softies" autorstwa Amy Adams. Wszystkie zwierzątka w tej książce są urocze, ale lisek przypadł mi najbardziej do serca. Pierwszy lisek był brązowy i nazwałam go po prostu Rudzielec. Wydawał się samotny stąd dostał do towarzystwa biało-czerwonego, którego mianowałam Walentynkowym. Zielony lisek powstał dlatego, że jest wiosna i świeża zieleń aż zaraża swoją intensywnością. Kolor zielony jest również moim ulubionym kolorem oraz co najważniejsze zieleń to kolor nadziei.
Liski są juz zapakowane i czekają na podróż do Polski. Mam nadzieję, że znajdą dobry dom i pomogą rodzicom Elizy w gromadzeniu funduszy na lekarstwo.


Rudzielec

Walentynek albo jak kto woli Walentynka

Nadzieja

3 comments:

  1. O matko, a raczej Halinko - CUDNE SĄ :DDDDDDDD Absolutnie wspaniałe!!!!!!!!!!!!!!!

    ReplyDelete
  2. Dzieki Kasiu za mile slowa :-) Wlozylam duzo serca w zrobienie liskow z nadzieja, ze zaurocza kogos tak bardzo, ze zapragnie je posiadac.

    ReplyDelete
  3. Jestem pewna, że tak będzie :D Są śliczne!

    ReplyDelete