Wednesday, July 4, 2012

Happy Birthday America !!!!


Dzisiaj świętujemy Dzień Niepodległości – Independence Day. W 1776 roku, 4 lipca ogłoszono Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii.
Proszę tylko nie myśleć, że zapomniałam o kochanym, ojczystym kraju. Wczoraj byłam w Nowym Yorku złożyć wniosek o odnowienie paszportu. Otoczona zewsząd polską mową poczułam się przez moment jakbym była na ojczystej ziemi.  Zawsze gdy lecę do Polski mowie “jadę do domu”, ale  mój dom jest również tutaj. 
3 comments:

  1. A jak w Ameryce świętuje się ten dzień? Wiem tylko, że są fajerwerki. Nawet do Marthy Stewart zaglądałam i tam wszystko, łącznie z ciastkami, było w kolorach flagi narodowej. Ale jakie jeszcze rzeczy dzieją się w ten dzień?

    ReplyDelete
  2. Fajerwerki sa wszedzie, w kazdym miasteczku, a najwieksze w Nowym Yorku. Ludzie czekaja od rana, a sam pokaz trwa 30-40 minut. Popularne sa barbecue a co z tym idzie - hamburgery, hot dogs, steki, warzywa z grilla oraz duzo piwa. Desery czesto sa w kolorach flagi i ludzie robia to oraz oczywiscie wywieszaja flagi na domach oraz samochodach. Amerykanie sa bardzo dumni ze swojego kraju i nauczylam sie od nich tego; zawsze z duma mowie, ze jestem Polka :-)

    ReplyDelete
  3. Ha - to masz na swoim koncie kolejne Americana :) No dobra - pomieszane z Polonica :) I wiesz co? Chyba najważniejszy zwyczaj to ten żeby być dumnym ze swojego kraju.

    ReplyDelete